Метою викладання навчальної дисципліни є ознайомлення з технологіями одержання наноструктур і напівпровідникових приладів, в яких розміри робочих шарів знаходяться у нанометровому діапазоні або які використовують наноструктуровані матеріали, та методами дослідження властивостей наноструктур і нанорозмірних приладів.

Для студентів спеціальності 8.153-мікро та наносистемна техніка - денна.


 


8.153-мікро та наносистемна техніка-денна

С.к.”Фізичні основи систем зберігання інформації”

Пам'ять — функціональна частина комп'ютера, фізичний пристрій або середовище для зберігання даних протягом певного часу. В основі роботи запам'ятовувальних пристроїв може лежати будь-який фізичний ефект, що забезпечує приведення системи до двох або кількох стійких станів. У сучасних комп'ютерах часто використовуються фізичні властивості напівпровідників, коли проходження струму через напівпровідник або його відсутність трактується як наявність логічних сигналів 0 або 1. Стійкі стани, що визначаються напрямком намагніченості, дозволяють використовувати для зберігання даних різноманітні магнітні матеріали. Наявність або відсутність заряду в конденсаторі також може бути покладена в основу системи зберігання інформації.

В даному курсі розглянуті основні фізичні ефекти та пристрої пам’яті на їх основі. Представлені як старі, сучасні та перспективні пристрої збереження інформації.


8.153-мікро та наносистемна техніка-денна

Цифрові технології в мікроелектроніці