Метою дисципліни є - сформувати у студентів уявлення про процес формування й основний зміст зовнішньої політики української держави та дипломатії як її інструменту в різних історичних умовах, розуміння характеру впливу зовнішніх чинників на буття українського народу, геополітичного становища України, інтересів, характеру відносин з іншими державами світу.

Завдання дисципліни: – роз’яснення змісту зовнішньої політики та дипломатії України, її місця в системі міжнародних відносин різних історичних епох; – розкриття процесу формування й основних положень зовнішньополітичної концепції сучасної незалежної України, характеру взаємовідносин України зі світовим співтовариством і окремими його суб’єктами; – формування активної національно свідомої громадської позиції студентів. 

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: – предмет курсу, методологічні засади вивчення у дослідженні зовнішньої політики та дипломатії України ; – основні зовнішньополітичні акції, міжнародні угоди, договори, які визначали зміст зовнішньої політики України та її дипломатію в різних історичних часах, умовах, ситуаціях; – місце України в системі міжнародних відносин і в зовнішньополітичних доктринах провідних держав світу як в історичних умовах, так й на сучасному етапі; – основні напрями і завдання зовнішньополітичної стратегії сучасної незалежної України. 

Вміти: – оперувати поняттями курсу; – визначати основні напрями і завдання зовнішньополітичної діяльності та дипломатії України;. – розглядати зовнішньополітичну та дипломатичну діяльність України в контексті світового розвитку і змін у міжнародних відносинах з урахуванням українських інтересів; – характеризувати зміст і значення зовнішньополітичних кроків української держави, міжнародних і міждержавних договорів і угод, які торкалися та торкаються інтересів України; – реалізувати отримані знання у професійній діяльності.Тема 1. Дипломатія держави як об’єкт дослідження

 Тема 2. Дипломатія Київської Русі та Галицько-Волинської держави 

Тема 3. Дипломатія Козацької держави та Гетьманщини

 Тема 4. «Українське питання» у міжнародних відносинах ХІХ століття 

Тема 5. Дипломатія незалежних українських урядів (1917- 1920 рр.) 

 Тема 6. Європейська дипломатія та Україна у міжвоєнний період (1921-1939 рр.) 

 Тема 7. «Українське питання» в дипломатичній історії Другої світової війни 

Тема 8. Українська дипломатія у радянський період 

 Тема 9. Становлення незалежної України як суб’єкта міжнародних відносин

 Тема 10. Дипломатія України у період президентства Л. Кравчука.

 Тема 11. Дипломатія України у 1994-2004 рр. 

Тема 12. Особливості реалізації зовнішньополітичного курсу Президента В. Ющенка

 Тема 13. Дипломатія України у 2010-2013 рр. 

Тема 14. Здобутки та прорахунки Української дипломатії за президентсва П. Порошенка. 

Тема 15. Зовнішня політика України на пострадянському просторі 

Тема 16. Співробітництво України з країнами-сусідами ЄС Тема 17. Зовнішньополітична взаємодія України з країнами Західної Європи

. Тема 18. «Американський вектор» української дипломатії

 Тема 19. Відносини України з країнами Близького і Середнього Сходу Т

ема 20. Долекосхідний вектор Української дипломатії Тема 21. Багатостороння дипломатія України

Метою вивчення навчальної дисципліни «Дипломатична та консульська служба» є забезпечення фундаментальної теоретико-практичної та науково-методичної підготовки висококваліфікованих кадрів, які у процесі підготовки набувають глибоких фундаментальних знань для виконання професійних завдань та обов’язків аналітичного характеру в умовах розвитку сучасного інформаційного суспільства. Надати студентам освіту в галузі иіжнародні відносини з широким доступом до працевлаштування; підготувати студентів до навчально-виховної, науково-методичної, організаційної діяльності; сформувати відповідні компетентності для подальшого навчання і особистісного розвитку.

Головними завданнями курсу «Дипломатична та консульська служба» є: підготовка фахівців, здатних виконувати висококваліфіковану аналітичну, організаційну, дослідницьку роботу у галузі міжнародних відносин.

Відповідно до освітньої програми, вивчення даної дисципліни сприяє формуванню у здобувачів вищої освіти таких компетентностей:

Інтегральна компетентність: оволодіння студентами навичками аналізу міжнародно-правових аспектів діяльності міжнародних міждержавних організацій, визначення юридичної природи таких міждержавних утворень, їх ролі в регулюванні сучасних міжнародних відносин, вивчення установчих документів, інших рішень міжнародних організацій, тенденцій їх розвитку, можливих змін, розвитку і вдосконалення внутрішньоорганізаційного механізму, процедури прийняття рішень тощо.