Поняття про інженерний благоустрій та підготовку територій. Благоустрій житлових кварталів та мікрорайонів. Елементи інженерного благоустрою міських територій. Мікрорайонні проїзди, доріжки та тротуари. Майданчики різного призначення на міжмагістральних територіях. Прокладення підземних інженерних мереж на території мікрорайонів. Містобудівна оцінка територій за природними факторами. Вертикальне планування міських територій. Завдання вертикального планування. Рельєф та його відображення на топопланах. Зв’язок між рельєфом та забудовою. Кількісна та якісна оцінка рельєфу. Форми рельєфу. Вертикальне планування на стадії генплану міста. Схема висотного положення міської території. Визначення проектних відміток на червоній лінії та врівноваження відміток кута кварталу. Методи вертикального планування. Відображення рельєфу проектними горизонталями. Елементарні задачі вертикального планування. Градуювання прямої. Планування ділянки з визначеними відмітками по контуру. Проектування відкосів та сходів. Вертикальне планування елементів вуличної мережі. Повздовжні та поперечні профілі. Побудова проектних горизонталей аналітичним способом.

Технологія будівельного виробництва – прикладна наукова дисципліна, основою якої є сукупність знань у галузі техніки (механізації), організації та економіки виробничих процесів, а предметом – методи застосування їх на будівельних майданчиках.

Будівельні технології формуються за результатами наукових досліджень в галузі і базуються на використанні сучасних методів зведення будівель і споруд, механізації й організації виробничих процесів. На сучасному рівні, під час виконання земляних, монтажних, бетонних, опоряджувальних та інших будівельних робіт, впровадження машин і механізмів здійснюється за такими формами, як часткова і комплексна механізація, автоматизація процесів.

За статусом дисципліна «Технологія будівельного виробництва», згідно навчального плану, є дисципліною нормативною для підготовки бакалаврів за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія».



У курсі «Будівельна техніка» розглядаються сучасні будівельні машини, обладнання та механізований інструмент; основні види і конструктивні рішення будівельних машин та обладнання, їх використання в галузі,  рішення самостійного вибору комплектів машин та обладнання з урахуванням виду робіт та умов їх експлуатації.